Jubilejní 15. běžecká Jedlová

12. 5. 2011 - Jan Louka, DiS.

Rok se sešel s rokem a už tu byl 15. ročník ceny Tolštejnského panství a závod Českého poháru v běhu do vrchu. V 10 kategoriích se na startu sešlo 62 závodníků. Nejpočetnější zastoupení na stupních vítězů měli běžci dvou konkurenčních oddílů - Maratonstav Úpice a Iscarex Česká Třebová. Kategorii mužů vyhrál loňský vítěz celého seriálu vrchů Michal Horáček z České Třebové časem 25:37 min. Druhé místo obsadil Karel Šesták z IX-Air Ostrava a třetí Martin Vacek z České Třebové.
Ženy suverénně ovládla Pavla Schorná (foto) z Maratonstav u Úpice, která zlepšila svůj tři roky starý traťový rekord o 17 vteřin na 27:34 min. Na druhém místě doběhla Eva Skalníková z oddílu Ski Nové Město na Moravě a jako třetí se umístila Dagmar Kynčlová z Jilemnice.
Z běžců našeho regionu skončil junior O. Motl 4., v kategorii muži-A O. Karlíček 8. a T. Kozler byl klasifikován na 9. místě. Mezi ženami kategorie D skončila A. Winterová na 4. pozici.
O den později pohár pokračoval závodem Chřibská - Studenec (53 startujících), kde se vítězové z Jedlové opakovali.