Fotbalisté SK Slovan poskočili v tabulce ČFL na druhé místo

1. 9. 2009 - Jiří Sucharda
Dobrý vstup do sezony pošramotila těsná porážka 1:0 na umělé trávě Vyšehradu. Byl to remízový zápas, šance Slovanu nedali v první půli Venca Ježdík a Jarda Jordák,...

domácím zase zmařil příležitosti gólman Lukáš Macháček. Domácí rozhodli rychlým protiútokem patnáct minut před koncem. Další utkání doma s Jabloncem B skončilo vítězstvím 3:1. Dvě branky dal Vlasta Chod, jednu zaznamenal Mirek Hozda. O víkendu pak přivezli fotbalisté všechny body z Motorletu Praha za výhru 1:2. Do sítě soupeře se trefili Jirka Procházka a Aleš Vavroušek z penalty. Autor úvodního gólu Jirka Procházka k vítěznému  utkání a své brance  sdělil:  "Zahájili jsme jej  tak zhruba deset minut vlažně, pak začali hrát svoji hru a vstřelili dvě branky. Další průběh byl podobný tomu s Jabloncem B doma. My polevili v ofenzívě, soupeř snížil a měl více ze hry. Moje branka padla po vybojování ztraceného balónu Vencou Ježdíkem. Přihrál mi poté na hranici pokutového kopu, kde jsem si míč zpracoval a padajícímu gólmanovi jej poslal pod nohama do sítě." Další domácí zápas hraje SK Slovan tuto neděli 6. září od 17.00 proti Mladé Boleslavi B. Obě družstva dorostu vstoupila do nové sezony prohrami, když na solidní trávě v Jiříkově neuspěl starší dorost s Roudnicí a odešel poražen těsně 0:1, mladší prohrál 0:3. U favoritů soutěže v Sokolově prohráli starší 4:1 (gól T. Novák) a mladší 6:0. V dalších zápasech hostil dorost Viktorii Žižkov. Starší remizoval 1:1, vedl gólem Hoffmana a mladší inkasoval příděl 0:7.