Fotbalisté drží skvělou pozici

16. 5. 2012 - Jan Louka, DiS.
Sezona fotbalu se letos blíží poněkud dříve ke konci, neboť za dveřmi je červnovné konání ME v Polsku a na Ukrajině. Varnsdorfský druholigový tým si vede nad očekávání dobře a popírá pravidlo, že druhá sezoná nováčka ve vyšší soutěži je problémová.

Po smolné domácí prohře s Brnem cestoval varnsdorfský FK na jih Čech a čekal jej duel v Sezimově Ústí s celkem Táborska. A už od 3. min. tam prohrával po umístěné střele zkušeného Kostečky. Na obou stranách pak byly další příležitosti (varnsdorfský Martan, domácí Jasanský), ale stav se neměnil. V 76. trenér Zdenko Frťala poslal na hřiště Vlastu Choda a ten šest minut před koncem uklidil do sítě gólmanem vyražený míč na konečných 1:1.
Ve vloženém středečním kole přijel do Kotliny vedoucí druholigový tým Ústí nad Labem a v případě bodového zisku mohl slavit postup do GL. Domácí hráči však potvrdili své kvality a hostům nic neusnadnili. Ve druhé půli navíc skórovali Pavlo Rudnytskyy a Vlastimil Chod, čímž byl výsledek 2:0 zcela zasloužený. Sestava vítězů: Porcal - Mach, Filip (89. Stehlík), Pimpara, Hozda - Cana, Tvaroha (56. Volf) -Rudnytskyy, Breite, Martan (56. Chod) - Melunovič.
V Čáslavi, která měla od předposlední sestupové pří-čky náskok pět bodů, přivezl varnsdorfský celek bod za bezbrankovou plichtu. Moc šancí na obou stranách nebylo, domácí Džafič trefil břevno a hostující Melunovič brzy po něm z hranice PK přestřelil bránu. Ze tří dosavadních květnových zápasů si varnsdorfský FK tedy připsal pět bodů a dále drží skvělé sedmé místo tabulky.
Ligový dorost U19 hrál na hřišti Vyšehradu, týmu z horní poloviny tabulky. Po vedení Vinšem i přijatelném poločase 2:1 nakonec odešel těžce poražen 7:1. Dalším protivníkem byl poslední Rapid Liberec, s nimž šlo o hodně. Po šesti zápasech si dorost připsal opět výhru, a to 4:2 (3:1), branky dali Vinš, Horák, Hauer a Vomáčka. Čtyři kola před koncem soutěže měl tak na 14., nesestupovém místě, opět šest bodů k dobru, protože předposlední Trutnov po nečekané výhře 2:3 na Žižkově neuspěl doma 1:3 s béčkem Hradce.
Dorostenci U17 si v úvodních šesti jarních utkáních KP staršího dorostu U19 připsali jediné body za výhru 4:2 s Juniorem Děčín. Poněkud lépe si vede tým U16 v KP mladšího dorostu U17. Ten vyhrál dvakrát -s Lovosicemi 10:1, v Ervěnicích 0:7 a díky dobrým výsledkům z podzimu se stále drží ve středu tabulky.