Favorit splnil úlohu

27. 7. 2009 - Jan Louka, DiS.
V nejsevernějším regionu Čech dávno očekávaný duel Poháru ČMFS, nově pojmenovaného Ondrášovka cup, překvapení nepřinesl.

Duel domácího nováčka divize a třetiligových hostů přinesl dobrý fotbal, hrálo se nahoru dolů a jen počasí, hlavně ve druhém poločase, nepřálo. Ve vilémovském dresu od začátku nastoupilo pět bývalých fotbalistů Varnsdorfu, z nichž tři jsou jeho odchovanci. Na straně hostů pak Hyka s Kotišem, kteří se v zimě vrátili z Vilémova znovu okusit vyšší soutěž.

První poločas začal po vydatném dešti, ale přálo mu sluníčko. Domácí tým hrál s nasazením, na které odpovídali hosté dobrou kombinací a rychlými útoky. Už po deseti minutách se prosadil z levé strany Kabele a otevřel skóre zápasu. Vilémov bojoval dál a výsledkem bylo několik rohových kopů a nepřesných střel. Ve 27. se po rychlé akci prosadili opět hosté, branku zařídil Chod. V následující čtvrthodince podržel domácí celek dvakrát brankař Loos, který zmařil dvě jasné šance Slovanu.
Do druhé části hry nasadil Vilémov dva čerstvé hráče. Už za hustého deště si pak vypracoval mírnou převahu a v 53. minutě zabránila tyč Kuncovy brány snížení stavu. Oboustranná bojovnost i terén pak pomohly k tomu, že sudí začal tahat žluté karty a hra se poněkud rozdrobila. I tak byl nadále k vidění kvalitní fotbal. Varnsdorf si vypracoval ještě pár příležitostí, ale využil až tu poslední střídajícím Jordákem, který se prosadil povedeným lobem.

Vilémov – Varnsdorf 0 : 3
Branky: 10. Kabele, 27. Chod, 90. Jordák. ŽK 4:3. Poločas 0:2. 420 diváků. Sudí Blaschke.
Vilémov: Loos – Šmalcl – Kopřiva, Nagy (69. Pavel Svoboda), Špinka – Lehrl (46. Uka), Goumbi, T. Jägr (46. Čuda), Buryánek – Kurel, Greňo.
Varnsdorf : Kunc – Hyka (69. Ježdík), Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kabele (64. Formáček), Kotiš, Jakubovský, Hozda – Chod, Procházka (60. Jordák).

Trenér Vilémova Milan Suchomel se k utkání vyjádřil takto:
"Hrál se dnes perfektní fotbal a s patřičným nasazením. První poločas byl ze strany soupeře velmi dobrý. My jsme mu vzdorovali extrémní snahou, ale to nestačí. Jeho rychlý přechod do útoku nám dělal potíže. Máme za sebou jen šest tréninků, zatímco Varnsdorf měsíc přípravy a pokud bude nadále předvádět podobné výkony, vidím jej hodně nahoře. U nás se ve velmi dobrém světle předvedl brankař Loos, u Slovanu Procházka a Chod."
Trenér Slovanu Zbyněk Busta: "Měli jsme do poločasu vést výraznějším rozdílem, ale opět jsme selhávali v koncovce. Druhá půle už byla vyrovnaná poté, co se domácí zlepšili a připravili si nějaké možnosti. Při porovnání dnešních výkonů obou týmů je třeba také brát v úvahu to, že každý je v jiné fázi přípravy. Z domácího celku bych vyzdvihl výkony hráčů Kurela a Šmalcla."