Do kotliny nyní zamíří Zbrojovka Brno

20. 4. 2012 - Jan Louka, DiS.
Dalšími druholigovými soupeři FK Varnsdorf byly týmy Sokolova venku a Karviné doma. Dorost hrál v Trutnově a hostil Olympii Hradec Králové a Slavii Praha B.

Áčko varnsdorfského FK čekalo po třech příjemných výhrách v řadě další utkání v Sokolově. Domácí Baník před duelem držel čtvrté místo tabulky a měl před soupeřem z osmé příčky náskok tří bodů. Dotažení se na Sokolov v případě plného bodového zisku jistě lákalo. Vyrovnaný zápas ale příliš šancí nepřinesl. Na straně domácích je dvakrát spálil Zbyněk Vondráček (hrál za SK Slovan v ČFL), u hostů Ronald Hikspoors a Pavlo Rudnytskyy. FK v zápase chyběli zranění Matěj Kotiš s Alenem Melunovičem.
Na západě Čech se nakonec urodila čtvrtá bezbranková remiza Varnsdorfu v sezoně a získaný bod ík pomohl k posunu na sedmou pozici poté, co Zlín vyšel naprázdno v Mostu a Opava v Karviné. A ta přijela v dalším kole soutěže do Kotliny, Čtvrtý tým tabulky se představil v dobrém světle. Domácí sice vedli již od první minuty zásluhou Breiteho, ale hosté ve 20. srovnali na 1:1 a tak zněl i výsledek zápasu. FK zůstal na sedmé pozici a v neděli 29. 4. hostí doma Zbrojovku Brno.

Ligový dorost si o aprílu dovezl z Trutnova první jarní výhru po zápase s FMK Úpa v poměru 1:2. Domácí brzy vedli, před poločasem vyrovnal Vinš a gólový účet uzavřel z PK Hauer v 65. minutě. V utkání byly k vidění i tři červené karty. Jednu z nich spatřil zcela zbytečně Ruszó brzy po vyrovnávací brance a druhou v 78. Kučera. Domácí po změně stran s hráčem navíc bez efektu tlačili, zatímco dorost FK z brejků na osamoceného brankáře vedení nepojistil (několikrát Vinš s Kučerou, dále Honců, Hauer).
Tým U19 dále hostil Olympii Hradec Králové, u které na podzim těžce prohrál 7:0. Proměnlivé počasí ; doprovázené chumelenicí tentokráte vedlo i k chvilkovému přerušení vyrovnaného střetnutí, ve kterém domácí brzdila nepřesnost a zbrklost. Zápas skončil 0:0. Trenér Pavel Hradiský ocenil bojovnost, nasazení a snahu svých hráčů, ale k zisku plného počtu bodů jim zatím chybí lepší individuální dovednosti. Druhý tým tabulky, béčko Slavie Praha bylo v minulém kole dalším soupeřem dorostu. Ten bojoval, hrál s nasazením, což si trenér P. Hradiský na klubovém webu pochvaloval, ale z brejků se nedokázal prosadit. I proto byl konečný výsledek 0:2 (0:1).