Další stříbro z jablonecké haly

5. 3. 2009 - Jiří Sucharda
Celý seriál halových přeborů Libereckého krajského atletického svazu skončil soutěžemi mladšího žactva. Mezi chlapci prokázal své sprintérské schopnosti Matěj Brabník, který vybojoval druhá místa a stříbrné medaile ve sprintu na 60 m za 8,84 s a na 150 m za 22,53 s.

Dívčí atletika tentokrát na stupně vítězů nedosáhla. Na krajských přeborech v hale a při halových středách se ve sprintech mladších žákyň uplatnila Markéta Váňová, kterou o medaile připravila pouze delší přestávka v přípravě. Zejména čas 20,99 s v běhu na 150 m dosažený při poslední halové středě je velkým příslibem pro letní dráhovou sezonu. Hodně radosti nám dělají děvčata z atletické přípravky. Mezi mnohem staršími soupeřkami ukázaly Simona Marcziová a Karolina Veselá přirozenou bojovnost a při své premiéře v jablonecké hale porazily nejen své vrstevnice. Blahopřejeme!