Cyklistický Rohas cup 2011

13. 7. 2011 - Jan Louka, DiS.
Tento seriál má za sebou pět ze dvanácti závodů, na kterých se cyklisté z našeho města rozhodně neztrácejí.

Zatím se odjely Bělská vteřina v Bělé pod Bezdězem (silniční časovka jednotlivců na 18 km), Českolipská jarní časovka (trasa Česká Lípa - Zákupy - Srní v délce 18 km), Českolipské Kozly (trasa Česká Lípa - Kozly - Taneček s 8 km), Holanský Vodník 2011 (trasy 56 a 40 km) a Českolipský maraton 2011 (trasy 101 a 50 km). V kategorii mužů 19-29 let sbírá na těchto
závodech dobrá umístění Michal Kozlok (CYCLO CLUB Varnsdorf, dále jen CC). Nejhůře dojel 6. a na posledním maratonu vybojoval 3. místo.
V kategorii 40-49 let absolvoval zatím všechny závody Jiří Fabry (CC) a vždy dokončil v rozmezí 5. až 9. místa. V Českolipské jarní časovce byl klasifikován ještě na 7. pozici Martin Prokop a na Bělské vteřině jako 8. Tomáš Čiháček (oba R+R Varnsdorf).
Mezi muži 50-59 let se velice daří Milanovi Spurnému (CC). Tři starty proměnil v jedno vítězství a dvě druhá místa. V časovce do Srní byl navíc pátý Jaroslav Juda (CC).
Také na horských kolech sklízí varnsdorfští borci vavříny. Tomáš Čiháček startoval čtyřikrát, dvakrát nenašel přemožitele a k tomu přidal po jednom druhém a třetím místě. Dvě třetí a dvě páta místa v této kategorii získal ještě Pavel Retych a jednou byl čtvrtý Václav Šimonek (oba CC).
Na Českolipských Kozlech vyhrál dále mezi juniory 15-18 let Jakub Spurný (CC) a v žácích 11-14 let získal pátou příčku David Čiháček (R+R). Nejbližší akcí Rohas cupu je Mácháč Tour dne 13. srpna.