Cyklistické léto

24. 8. 2011 - Jan Louka, DiS.
Cyklomaraton Tour 2011 RWE Okoloústí, ELEVEN BIKE Maraton Příchovice, Ještěd Tour Kooperativy.

Cyklomaraton Tour 2011 RWE Okoloústí na trati 50 km zaznamenal v celkovém pořadí 3. místo J. Novoty po sprintérském souboji s P. Linetem a M. Nebesářem. Všechny tři dělil v cíli rozdíl necelých tří vteřin. Kategorii M30-39 varnsdorfský cyklista vyhrál. Celkově zvítězil V. Ježek před R. Novotným, kteří projeli cílem s dostatečním náskokem před všemi ostatními. Startovalo přes 200 závodníků, dojelo 146 jezdců.
Na ELEVEN BIKE MARATON PŘÍCHOVICE (trať 50 km) dojel M. Malík na 6. pozici a byl druhý v kategori M30. První tři místa si zajistili V. Ježek, T. Vokrouhlík a P. Dlask. Účast téměř 200 cyklistů, klasifikováno bylo 94.
Ještěd Tour Kooperativy (56 km), další ze závodů seriálu Kolo pro život, absolvovali J. Strož a M. Malík. Celkově si připsali 8. a 9. pořadí, v kategorii M19-29 pak výborná 4. a 5. místa. Po svých osmi odjetých závodech tohoto seriálu je J. Strož 12. (6.) a M. Malík se zúčasnitl jen čtyř závodů, takže v souhrnné klasifikaci je na tom podstatně hůře.