Celá sada medailí z Mistrovství  České republiky starších žáků putovala do Varnsdorfu

Celá sada medailí z Mistrovství České republiky starších žáků putovala do Varnsdorfu

15. 12. 2009 - Jan Louka, DiS.
Plavkyně Karolína Špičková z TJ Slovan Varnsdorf se probojovala 7 zlatými medailemi z oblastních (krajských) přeborů na Mistrovství České republiky starších žáků, které se konalo ve dnech 12.-13. 12. 2009 na plaveckém bazéně v Kladně.

Do této vrcholné soutěže se nominovala v těchto disciplínách:
50 m kraul, 100m kraul, 200m kraul, 100m polohový závod, 200m polohový závod a 100m prsa.
Na mistrovství České republiky však odjížděla s týdenním tréninkovým deficitem, jelikož od 8. 12. prodělala chřipku, a tak nemohla trénovat. Její zdravotní stav se ve čtvrtek zlepšil natolik, že bylo rozhodnuto o její účasti na této vrcholné soutěži.
O to cennější je, že ze všech jmenovaných startů si Karolína odnesla po jedné z medailí. Největší úspěch zaznamenala ve 200m polohovém závodě, kde po urputném boji získala zlatou medaili a tudíž i titul mistryně České republiky. V disciplínách 100m prsa, 50m kraul, 100m polohový závod a 200m kraul se jí podařila vybojovat druhá místa, což byly 4 stříbrné medaile. V "královské" disciplíně 100m kraulem si však vybrala smůlu plnými doušky. Před startem se jí roztrhly její závodní plavky, a tak skončila na "pouhém" třetím místě. Završila však své působení na mistrovství ziskem bronzové medaile, a má tím pádem celou sadu medailí z mistrovství České republiky staršího žactva pro rok 2009.