Bikeři rozjíždějí sezonu

12. 5. 2011 - Jan Louka, DiS.
První závod Českého poháru XC MTB se jel na Moravě v Okrouhlé u Boskovic i s účastí cyklistů z Varnsdorfu.

V kategorii juniorů dojel jako 28. Jirka Švorc ml. (BIG SHOCK TEAM) a připsal si osm bodů do průběžné klasifi kace. Více se dařilo v kategorii expert (nebo také muži open) Michalu Malíkovi (KC KOOPERATIVA SG), který vybojoval 5. místo, za což pobral padesát bodů. Pětidílný seriál ČP má pokračování 14. května v Aši.
MTB závod Po stopách Praotce Čecha v Roudnici nad Labem zaznamenal v kategorii mužů nad 40 let 9. pořadí Václava Zemlera.
Jarní XC okolo pivovaru Konrád v Liberci měl také varnsdorfské zastoupení. V mužích skončil Michal Malík 6. (viz foto) a 7. Tomáš Podrazil (TJ Sokol Holé Vrchy). Mezi muži nad 40 let dojel Václav Zemler (KIWI) na 6. pozici.