Běžci mají za sebou řadu závodů

8. 10. 2014 - Jan Louka, DiS.
Varnsdorfští běžci se v průběhu srpna a září představili na mnoha běžeckých akcích.

Nejvíce jich zřejmě absolvoval Karel Valenta. Nejprve startoval v seriálu Run Tour v Brně (cca 500 běžců). Čas 39:35 min. na 10 km znamenal celkové 36. umístění a 6. v kategorii. Na běžeckém podniku stejného seriálu v Olomouci (cca 600 běžců) si pak umístění malinko vylepšil, když s časem 39:46 min. skončil 25., byl 4. v kategorii a před posledním závodem Run Tour v Praze mu patřila průběžná třetí pozice! Na  Parkmaratonu v Krásné Lípě mu připadlo opět nepopulární 4. místo (půlmaraton za 1:41:54 hod.). Dále si nenechal ujít Matonni půlmaraton v Ústí nad Labem (účast kolem 2 000 běžců), kde byl celkově 121. a ve své věkové kategorii 17. s časem 1:29:08 hod. Marek Moldan dokončil stejný závod o dvacet vteřin pomaleji, což stačilo na 126. pořadí a 78.  v kategorii. K. Valenta také běžel již po třiapadesáté na Jedlovou a v  tomto měsíci je to rok, co každý týden bez vynechání zdolává tuto horu.
Koncem srpna se konala v Praze akce We Run Prague (závod na 10 km). Pavel Vodička doběhl na 30. místě mezi více jak 8 000 běžci a běžkyněmi. O týden později patřilo večerní centrum Prahy opět běžcům, kde si na Birell Grand Prix varnsdorfský atlet zajistil časem 36:17 min. 63.  pořadí v konkurenci 5 100 účastníků (26. z českých běžců). V polovině září si dále vyzkoušel Pavel Herman Běh Cvikovem. A úspěšně, na trati 900 m na něm získal 3. místo za čas 2:44 min.