Běhu do vrchu přálo počasí i účast

24. 5. 2010 - Jan Louka, DiS.
Na trati Jiřetín pod Jedlovou - Jedlová hora (6 km, 336 m převýšení) se opět běžel závod Českého poháru. Zúčastnilo se jej devadesát startujících a mezi nimi i několik běžců našeho nejsevernějšího regionu.

V kategorii juniorů 19 let a mladších byl O. Motl z TJ Rumburk 3. za 31:49 min. a J. Müller z TJ Slovan Varnsdorf 4. za 34:20 min. Mezi muži 20-39 let si pro 10. místo doběhl O. Králíček z Horního Podluží (čas 30:27), 14. byl M. Stezka ze Chřibské (33:52) a 19. P. Gros z Jiřetína p. J. (51:59). V kategorii mužů 40-49 let skončil L. Kaván ze Chřibské 6. (30:12) a P. Fiala ze Šluknova 16. (42:56). Dále mezi muži 50-59 let získal 11. místo J. Chroust (35:42) a v kategorii 60-69 let 5. příčku obsadil V. Kuthan, oba z Krásné Lípy. Mezi ženami nad 55 let skončila 2. A. Wintrová z TJ Rumburk (49:02). Nejrychleji ze všech trať zdolal J. Havlíček (31 let) z ASK Slavia Praha, který dosáhl času 23:34 min. Vítězka závodu žen kategorie 20-34 let I. Milesová z PSK Olymp Praha vyběhla na Jedlovou horu za 30:37 a jedná se mj. o vítězku celého seriálu světového poháru 2009 v této disciplíně. Nejstarší účastník F. Bém z AC Slovan Liberec (83) pokořil zkrácenou trať 4 km za 38:10 min.
Jeden z ohlasů na závod: „Dobrým pořadatelům moc pomohlo jasné počasí. Výhledy do okolí byly vynikající. Setkání a utkání „vrchařů“ tak nemělo chybu. Jen tak dál.“ Akcí sponzorovaly firmy ReTOS, TOS, a.s., ZABAL, Potraviny VOHNOUT a dále Ing. HALÁS.