Babí léto přálo atletům

1. 11. 2009 - Jiří Sucharda
Na Brejchově memoriálu v České Lípě se vytáhl atletický „potěr“ Slovanu. Pěkné počasí bezesporu pomohlo, podstatná však byla šikovnost a pevná vůle.

Výčet nejúspěšnějších musí zahajovat Karolína Veselá. Ještě stále desetiletá atletka v souboji s dívkami o dva roky staršími obsadila 2. místo v běhu na 1000 m pozoruhodným časem 4:07,28, který jí musí závidět většina patnáctiletých a starších slečen. Ve sprintu na 50 metrů obsadila v konkurenci 30 nejmladších žákyň 2. místo Simona Marcziová a Alena Poláčková místo šesté. Ve stejné věkové kategorii chlapců zvítězil na téže trati s přehledem Tomáš Nedál a mladší žákyně Markéta Váňová dominovala s velkým odstupem sprintérskému trojboji (60, 100, 200 metrů). Bodové vyjádření výkonů jí v absolutním pořadí bez rozdílu věkových kategorií řadilo na 7. místo. V téže věkové kategorii brali v trojboji 2. místo Matěj Brabník a v běhu na 1 000 metrů David Čiháček. V absolutním pořadí mužské části sprintérského trojboje si čtvrtou pozici vybojoval junior Jan Hejduk. Pro devítiletou Terezu Košínovou byla devátá příčka mezi staršími soupeřkami nesporným úspěchem stejně jako pro novicky Barboru Lánskou a Andreu Heřmánkovou místo páté resp. sedmé. Začínat atletiku sprintérským trojbojem rozhodně není lehké. Jakub Skalický v trojboji pouze testoval své sprintérské možnosti, protože krátké sprinty nejsou jeho parketou. Pro trenéry byl atletický podvečer příjemným poznáním dovedností atletických nadějí.