Atletky rozjely krajský přebor dobře

24. 5. 2010 - Jan Louka, DiS.
Na jablonecké Střelnici proběhlo 1. kolo KP družstev žen a mužů.

Oddíl atletiky TJ Slovan využívá soutěž dospělých hlavně jako příležitost k závodění pro starší žactvo a dorost. Proto také v prvním kole z devíti zúčastněných byla věkově jediná žena. Varnsdorfská děvčata se pustila do soupeřek s vervou. Zejména sprinterky vyučovaly a na 100 metrové trati (18 startujících) obsadily prvé, druhé a deváté místo v pořadí Váňová, Plocarová, Bielovičová. Jejich časy znamenaly ve většině nová osobní maxima. Rovněž běh na 200 m přinesl skvělé pořadí - Váňová první, Plocarová druhá a Bielovičová na bodovaném místě pátá. V běhu na 800 m skončila Forgáčová druhá, Čiháčková šestá. Na 3 000 m doběhla Řeháková na čtvrtém místě. Ve skoku dalekém zvítězila E. Křížová výkonem 490 cm, Čiháčková doskočila na třetí a Řeháková na páté místo. Skok vysoký ovládla také Křížová v novém osobním rekordu 164 cm, Dubská na třetím místě dala 140 cm. V hodech bylo naše zastoupení méně produktivní. V disku závodila pouze Křížová a v hodu oštěpem nemají děvčata nejlepší formu, na Dubskou zbylo až třetí místo. Zlatou tečku přidala A-štafeta na 4x100 m, když časem 53,44 s opět vylepšila oddílový rekord z minulých závodů ve složení Čiháčková, Váňová, Dubská, Plocarová. Bodové ztráty z hodů zabránily více konkurovat turnovskému AC Syner, ale vynikající výkony, bojovnost a chuť závodit jsou větším příslibem než dosažené umístění. Pořadí po 1. kole: 1. Turnov 83 pomocných bodů, 2. Varnsdorf 75, 3, Jablonec n. N. B 58, 4. Rumburk 18.
Malý počet starších žáků a dorostenců je příčinou neúčasti této kategorie v soutěži družstev. Trenéři proto využívají každé příležitosti k jejich startu v soutěži mimo bodování. V Jablonci si vyzkoušel J. Müller sprintérské schopnosti a běžel 100 m za 13,01 s, na trati 3 000 m skončil třetí časem 10:53,32 min.