Aktuality z červnové cyklistiky

22. 6. 2008 - Jiří Sucharda
Jel se 4. díl Českého poháru XC ve Špindlerově Mlýně na technicky jednoduché trai, ale o to více však fyzicky náročné.

Umístění varnsdorfských jezdců: Michal Malík 33. a Honza Strož 34. místo v kategorii ELITE. V kategorii Muži OPEN dojel Jirka Podrazil 25. a v žácích, bohužel, potvrdil letošní zatím smolnou sezonu Jirka Švorc ml., když se mu podařilo přetrhnout řetěz.
Matěj Volf byl až u Litomyšle na maratónu Cyklo Maštale, kde na trati dlouhé 25 km obsadil celkové 5. místo (2. v kategorii).
Jan Novota byl se svými spolujezdci z týmu na maratónu v polské Gluzyci, kde je čekala opravdu nádherná, ale velmi náročná trať. Pořadatelé však opět nezvládli na 100% svojí úlohu a tak se spoustě závodníků povedlo z dlouhé tratě odbočit na krátkou a Honzu to stálo umístění v první desítce. Jirka Dužár byl také diskvalifikován. Jirka Švorc rozdělení tratí "trefil" dobře a obsadil dle výsledků 42. místo (11. v kategorii). Honza Mádl objel taky celou trať v pořádku a svým nenapodobitelně zrychlujícím způsobem se propracoval až na 30. pozici, především ale skončil jako 2. ve čtyřicátnících.
Český pohár v terréním triatlonu V pražské Hostivaři: V. Zemler byl 6. v kategorii M 40.