Vyznání a přání ke čtyřicátinám Hlasu severu

Vyznání a přání ke čtyřicátinám Hlasu severu

22. 6. 2007 - Jan Louka, DiS.
Přinášíme vám vyznání a přání, které věnoval Hlasu severu výtvarník Josef Poláček.

Vyznání a přání ke čtyřicátinám Hlasu severu
Jako už starší člen rodiny novinářů jsem přes šedesát let spolupracoval s mnohými redakcemi jako člen redakčních rad, dopisovatel, zpravodaj. Přispíval jsem i kresleným humorem, který otisklo 217 novin a časopisů. Samozřejmě k nim patřil i varnsdorfský Hlas severu. Mám ho rád, protože jsem byl u toho, když se rodil. Viděl jsem jak roste. Dnes mu k jeho čtyřicítce tisknu upřímně ruku, že vydržel. Mám rád „můj“ Hlas severu, měl jsem ho rád, i když prožíval své dětské novinářské neduhy. Není pro mne nějakými potištěnými stránkami papíru. Pro mne za jeho stránkami, pravidelnými rubrikami, za každým sloupcem zpráv a informací, za otištěnou fotografií nebo kresbou, vidím velkou snahu všech, kteří se podílejí na jeho vydání, abych ho pravidelně dostával. Vždy mě něčím novým zaujme a dobrými zprávami přispěje ke čtenářské pohodě. Spolu s ním jsem prožíval i jeho trápení a potíže.
Je pravdou, že rozhlas, televize, internet, tisk zkrátily vzdálenosti mezi lidmi z měsíců, nejen na hodiny, ale i vteřiny, že technickými zázraky se svět jaksi zmenšil. Také vzdálenosti mezi lidmi se zkrátily. Přispívá i důvodů, proč člověk stále potřebuje více a více znát, poznávat, aby byl vzdělanějším a moudřejším. V novinách a časopisech, tedy i v Hlasu severu mám dobrého přítele a rádce do každého počasí. Rád s ním posedím a vždycky si pro něho najdu čas. Přibližuje mi neustále a nově domov, ve kterém žiji už padesát let. Vážím si toho, že mi přibližuje mnohá ještě neznámá místa. Raduji se z objevů, které mi Hlas severu poskytuje svýma neustále čerstvýma očima.
Zdá se mi, že nějak přerostl formát papíru, na který je tištěn, že by už potřeboval větší prostor pro varnsdorfské dění, že by to chtělo mít týdeník a nikoliv čtrnáctideník. Tak, jako čtenář, myslím na jeho budoucnost. Vložit do něho i humor, protože s humorem jde všechno lépe a snadněji se překonávají překážky, potíže, problémy a neduhy všeho druhu. Vždyť kreslený vtip i „beze slov“ často poví víc, než obsáhlý článek. Hlas severu má kouzelnou moc, kterou dokáže čtenáře přenášet na místa po celém městě a seznamovat mě s neznámými lidmi. Dovede sbližovat lidi. K jeho „čtyřicátinám“ mu přeji, ať je „hlasem“, který bude všem čtenářům libě znít do očí a uší!
Váš čtenář Josef Poláček
výtvarník

autor: Josef Poláček

 

Setkání redaktorů současných i minulých v pořadu Na slovíčko s jubilantem - Hlasem severu

Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
 
Diskusní fórum
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.