Začala výstavba parkoviště u pošty, pojme 25 automobilů

Začala výstavba parkoviště u pošty, pojme 25 automobilů

10. 6. 2022 - Tomáš Secký, DiS.
Nové parkoviště pro pětadvacet automobilů vznikne mezi ulicemi T. G. Masaryka a Otáhalova. Projekt za více než dva miliony korun má být hotový do konce října letošního roku.

Stálý nárůst automobilů přesahuje kapacitní možnosti přilehlých parkovacích míst v okolí pošty, muzea a knihovny. Majitelé vozidel tak často parkují v křižovatkách, na přechodech pro chodce či na místě vyhrazeném pro autobus. Situaci by mělo zlepšit nové parkoviště, které vznikne mezi ulicemi T. G. Masaryka a Otáhalova a nabídne pětadvacet kolmých stání včetně dvou pro osoby se sníženou pohyblivostí. Součástí projektu je i chodník podél parkoviště, zároveň se v okolí počítá s výsadbou zeleně. Parkoviště i chodník budou ze zámkové dlažby. V současné době probíhají zemní výkopové práce.

„Nové parkoviště by mělo pomoct situaci s parkováním kolem pošty. Zároveň počítáme s tím, že se bude využívat pro návštěvníky při akcích v městské knihovně či do budoucna v muzeu,“ řekl starosta města Roland Solloch.

Stavební práce na základě výběrového řízení provádí společnost SaM Silnice a mosty Děčín a.s. za částku 2 243 386 korun včetně DPH. Hotovo by mělo být do konce října letošního roku.

Fotogalerie