Většina varnsdorfských mateřských a základních škol se zapojí do celostátní stávky

Většina varnsdorfských mateřských a základních škol se zapojí do celostátní stávky

22. 11. 2023 - Tomáš Secký, DiS.
Výstražná celodenní stávka avizovaná Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství na pondělí 27. listopadu se dotkne také varnsdorfských mateřských a základních škol. Do stávky se zapojují jak pedagogičtí, tak i nepedagogičtí zaměstnanci.

Z varnsdorfských základních škol zřizovaných městem se do celodenního protestu zapojí ZŠ Bratislavská, ZŠ VýchodníIZŠ Karlova. ZŠ Náměstí a ZŠ Edisonova zůstanou v provozu a výuku zabezpečí. Zavřeny zůstanou školní jídelny na nám. E. Beneše a v Edisonově ulici.

Stávkovat se chystá také většina mateřinek: MŠ Bratislavská, MŠ T. G. Masaryka, MŠ Nezvalova, MŠ Pražská, MŠ KřižíkovaMŠ Seifertova. V provozu zůstanou MŠ Národní a MŠ Poštovní.

S programem pro děti, jejichž rodiče nemají možnost zajistit si hlídání, pomůže kolektiv DDM Varnsdorf. Ten pro děti z mateřinek a žáky prvního stupně připravil zajímavý program. Vzhledem k omezeným prostorovým i personálním možnostem je ale kapacita jednotlivých akcí omezena. Přihlášky odevzdávejte nejpozději do pátku 24. listopadu 2023 do 12 hodin. Přihlášky s podrobnějšími informacemi a kontakty najdete na stránkách DDM Varnsdorf.

Nabízený program

  • Školička speciál je určena pro děti, které navštěvují některou z mateřských škol zapojených do stávky. Bude otevřena od 7 do 15 hodin a děti se mohou těšit na tvoření, hraní, soutěže, pohybové aktivity, nebude chybět ani odpolední odpočinek. Jídlo není zajištěno, s sebou je tedy potřeba si donést svačinu a pití na celý den.
  • Den s PajÁlou bude již tradičně plný her, tvoření a pohybu, proběhne od 8 do 14 hodin a je určen pro žáky 1. stupně ZŠ, které se zapojily do stávky.
  • Sportovní hry jsou pak určeny pro ty, kdo se chtějí hlavně hýbat a taky trochu přemýšlet. Od 8 do 12 hodin vás čeká ping pong, šachy a pukec, ať už formou spontánní hry nebo turnaje. Akce je také určena pro žáky 1. stupně ZŠ.