Varnsdorfská radnice chce vybudovat nová místa k parkování

Varnsdorfská radnice chce vybudovat nová místa k parkování

2. 5. 2018 - DiS. Tomáš Secký
Nové parkoviště vznikne v ulici Karolíny Světlé. Kvůli nedostatku parkovacích míst často lidé parkují tam, kde nesmějí.

Varnsdorf ▪ Dělají tak problémy např. při svozu odpadu, úklidu či zimní údržbě. Radnice situaci řeší a hledá další možná parkovací místa do budoucna.

Nejčastěji problém s parkováním řeší obyvatelé panelových domů v ulici Karolíny Světlé a Lesní. Přijíždíte později odpoledne nebo navečer, už se vidíte doma, ale musíte několikrát objet celý blok, abyste našli parkovací místo. Někdy se na vás usměje štěstí, jindy musíte zaparkovat i tam, kde by se nemělo, nebo dál od panelového domu. „Uvědomujeme si, že je na sídlištích nedostatek parkovacích míst. Je to ale dlouhodobý problém celé republiky, všech měst, nejen toho našeho. Je to ale problém, který řešíme,“ zmiňuje k nedostatku parkovacích míst starosta města Varnsdorf Ing. Stanislav Horáček. „Strážníci jsou během pochůzek samozřejmě v tomhle ohledu tolerantnější, vyhněte se ale parkování na trávě nebo před popelnicemi,“ žádá obyvatele sídliště starosta města. Problém je především v tom, že když se stavěla sídliště, nepočítalo se vůbec s tím, že auto bude mít prakticky každá rodina, některá i více. A parkoviště není kam rozšiřovat.

Stávající parkovací plocha za panelovým domem č.p. 3014 se také dočká namalovaných pruhů. A to z důvodu špatného parkování řidičů, kteří tak mnohdy zaberou až čtyři parkovací místa.

Nová parkovací místa by měla vzniknout v ulici Karolíny Světlé z boku panelového domu č.p. 3015. Tam se sice nyní parkuje, radnice ale plánuje plnohodnotné parkoviště. V současné době je zadán k vypracování projekt. Nové parkoviště by tak mohlo být hotové do konce letošního roku. Radnice navíc hledá další parkovací místa a parkovací plochy. Podala tak žádost na Ústecký kraj, který je vlastníkem pozemku (hřiště) hned vedle střední školy, na odkup části pozemku, podél kterého by mohla vzniknout další kolmá parkovací místa. Další možností je úprava spojovací komunikace mezi ulicemi Pražská a Kmochova. V řešení je také parkování podél ulice Husova a Kostelní. O výsledku vás budeme včas informovat.

Tomáš Secký
tiskový mluvčí


V ulici Karolíny Světlé vzniknou nová parkovací místa