Varnsdorf se připojuje k projektu Seniorská obálka

Varnsdorf se připojuje k projektu Seniorská obálka

6. 10. 2021 - Tomáš Secký, DiS.
Město se rozhodlo zapojit do projektu Seniorská obálka, jinak také I.C.E. karta. Ta může záchranářům v případně zásahu pomoci rychle rozklíčovat důležité informace o zdravotním stavu pacienta a určit postup ošetření.

Byť se projekt jmenuje Seniorská obálka, je určen všem věkovým kategoriím. Zájemci si I.C.E. kartu mohou vyzvednout na několika místech ve Varnsdorfu. „K dispozici budou zdarma na podatelnách městského úřadu a v informačním centru. V elektronické verzi jsou na webových stránkách města,“ upřesnil místostarosta města Jiří Sucharda.

Princip, jak se do Seniorské obálky zapojit, je jednoduchý. Stačí ve formuláři vyplnit všechny předepsané rubriky jako osobní údaje, alergie, léky a jejich dávkování. Stejně tak i kontaktní údaje na příbuzné či přátele a praktického lékaře. Posléze stačí vyplněný formulář umístit v bytě buď na lednici (třeba za pomoci magnetů), nebo na vnitřní stranu vchodových dveří. To jsou dvě místa, kde budou záchranáři formulář hledat. Verzi mini si mohou lidé umístit do peněženky nebo do kabelky.

Dokumenty

I.C.E. karta - verze A4
I.C.E. karta - verze mini
I.C.E. karta - pokyny