Varnsdorf rozsvítil vánoční strom bez doprovodného programu

Varnsdorf rozsvítil vánoční strom bez doprovodného programu

28. 11. 2021 - Tomáš Secký, DiS.
Vánoční strom v blízkosti náměstí E. Beneše se v neděli v podvečer rozsvítil a zahájil tak adventní čas ve Varnsdorfu. Kvůli špatné epidemiologické situaci však bez doprovodného programu.

První adventní neděle patří ve Varnsdorfu již dlouhé roky tradiční akci – rozsvícení vánočního stromu. Poprvé se konalo v roce 2008. Od té doby se několikrát akce přesouvala podle toho, kde zrovna vánoční strom byl. Nejdříve na parkovišti v Národní ulici, později v Otáhalově ulici před městskou knihovnou a poslední roky v blízkosti náměstí. Varnsdorf si totiž zakládá na tom, že zdobí živý strom.

Kulturní program spojený se slavnostním rozsvícením stromu ale neproběhne ani letos, už druhý rok po sobě. „Velice mě to mrzí, opakuje se situace z minulého roku a občané tak přijdou o jednu z nejoblíbenějších akcí roku,“ řekl starosta města Roland Solloch. Radnice si pro své občany připravila slovo starosty včetně zapálení svíčky na adventním věnci a rozsvícení vánočního stromu formou videa.

V letošním roce zároveň došlo k rozšíření vánoční výzdoby ve městě. Nového kabátu se dočkal právě vánoční strom. Další novinou jsou tři velké svítící dárky pod vánočním stromem. Zlatým hřebem letošní výzdoby je Svatá rodina, která září v prostranství u věžičky.