Strážník v době osobního volna zachránil lidský život, vedení města mu poděkovalo

Strážník v době osobního volna zachránil lidský život, vedení města mu poděkovalo

12. 1. 2022 - Tomáš Secký, DiS.
Vedení města předalo strážníkovi Městské policie Varnsdorf Josefu Lochařovi finanční šek a věcný dar, kterým ocenilo jeho významnou zásluhu při záchraně života muže, který během vánočních svátků v roce 2020 zkolaboval v jednom z marketů během nakupování.

Záchrana života se odehrála během vánočních svátků v roce 2020 v marketu Kaufland. Josef Lochař měl zrovna volno a byl na nákupu, když v tom uviděl muže, který zkolaboval v uličce mezi regály. Ihned k muži přiběhl a začal s resuscitací. Obsluhu marketu požádal o přivolání zdravotnické záchranné služby a zeptal se na přítomnost defibrilátoru na prodejně. K velkému štěstí společnost Kaufland v tu dobu vybavila všechny své prodejny defibrilátory, Lochař navíc se stejným typem přístroje pracoval během služby a při jeho zapojení tak neztrácel drahocenný čas. Muže následně předal zdravotníkům k dalším úkonům, svou duchapřítomností a zkušenostmi mu ale zachránil život.

Podle skromného vyjádření strážníka Josefa Lochaře by se obdobným způsobem prý zachoval každý. Vedení Varnsdorfu se i přes jeho skromnost rozhodlo tento příkladný čin ocenit.  „Zachoval se jako opravdový hrdina. V době osobního volna zachránil lidský život a nikomu to neřekl. O jeho činu jsme se tak dozvěděli náhodou až po roce. Ještě jednou mu srdečně děkuji,“ dodal ředitel městské policie Jiří Sucharda.

Fotogalerie

Foto popis: Vedení města poděkovalo Josefu Lochařovi (druhý zprava) za záchranu života.