Rekonstrukce provozního objektu technických služeb  pokračuje

Rekonstrukce provozního objektu technických služeb pokračuje

Práce na rekonstrukci provozního objektu v areálu Technických služeb města Varnsdorf se nezastavily ani v zimních měsících. Kompletně hotovo by mělo být do konce srpna letošního roku.

Jednou z větších investičních akcí, kterou město zahájilo v loňském roce a její dokončení přešlo do letošního roku, je kompletní rekonstrukce provozního objektu v areálu Technických služeb města Varnsdorf v ulici Svatopluka Čecha. Budova, jenž se nachází naproti současné vrátnici, dříve sloužila jako zázemí pro zaměstnance. V prvním nadzemním podlaží se rekonstruují šatny s umývárnami, sociální zařízení, vznikne úklidová komora, ale také třeba serverovna. Druhé nadzemní podlaží dříve sloužilo jako herna stolního tenisu, poté bylo několik let prázdné. Rekonstrukcí se adaptuje na kancelářské prostory.

„Poté, co se dokončily nutné bourací práce se stavební firma pustila do nových rozvodů inženýrských sítí v celé budově. V prvním nadzemním podlaží se dokončily omítky stěn, probíhají obkladačské práce, byly osazeny nové vstupní dveře a probíhá instalace ústředního topení,“ říká na postup prací starosta města Roland Solloch.

Během realizace došlo k rozšíření stavebních prací o kompletní rekonstrukci střechy objektu. Může za to špatný stav střechy. Tím se navýšila i cena díla. „Když se dělníci pustili do práce, zjistili, že je střecha prohnutá a vazníky jsou nebezpečně daleko od sebe a hrozí propadnutí. Koncem února proběhla demontáž opláštění střechy a došlo k usazení nových vazníků,“ dodal Solloch.

Objekt zároveň projde zateplením. Rekonstrukce objektu tak z původních více než sedmi milionů korun vyjde zhruba na devět a půl milionů korun. Stavební práce provádí společnost KN-STAV s.r.o. s předpokládaným termínem dokončení v srpnu letošního roku.

Fotogalerie