Informace ze sportu

23. 11. 2006 - Jan Louka, DiS.
Aktuální informace a výsledky z basketbalu, bowlingu a juda.

Basketbal mládeže
Starší dorostenci Slovanu hráli na hřišti Slavie VSK Liberec a prohráli až v prodloužení 78:75 (31:42, 66:66). V průběhu utkání vedli až o 18 bodů, ale náskok ztratili v závěru základní hrací doby. V prodloužení si domácí již vítězství pohlídali. Nejvíce bodů Bureš 22, Eichler 14 a Kotek 12. Mladší žáci zvítězili s ASK Chomutov 93:56 (58:26) - body Blažek 24, Ticháček 16, Ondrejčík 14, Jiruš, Holubář a Novotný L. 8, Šiška 6 a 84:54 (46:23) - body Blažek 25, Lehroch 23, Ticháček 12, Holubář 7. Domácí družstvo bylo ve všech směrech lepší soupeře. Mladší minižáci doma s Lovochemií Lovosice prohráli 15:46 (7:21) – body Ticháček a Houngbendji po 5, Kindiuk a Holubář po 2, Koudelka 1 a 27:50 (13:18) – body Koktán 8, Ticháček a Holubář po 5, Babík 3, Janoušek, Zamrzla a Kindiuk po 2. Na hostující družstvo posílené třemi děvčaty naši hráči nestačili. Druhý zápas byl z pohledu domácích o něco vydařenější. Jan Novotný/ZdS

Varnsdorfská bowlingová liga
V říjnu byl zahájen 1. ročník bowlingové ligy a už na nových drahách. Odehrána je první čtvrtina, oproti nultému ročníku ubyly dva týmy, a proto se každý s každým utká čtyřikrát. Není nouze o vyrovnané zápasy, kdy vedoucí tým NIC MOC vyhrál o čtyři kuželky nad BAHŇÁKY nebo o osm nad bowlinkáři ze SRN (THE HEARTBREAKERS). O osm kuželek vyhrál též BC TOS nad KILLERS. Průběžné pořadí: 1. NIC MOC 14 bodů (náhozy 6125), 2. SPLIŤÁCI 12 (6265), 3. BC TOS 8 (5851), 4. MARIÁŠNÍCI 8 (5790), 5. RESTAURACE U LÍPY 6 (6044), 6. THE HEARTBREAKERS 4 (5833), 7. BAHŇÁCI 4 (5560), 8. KILLERS 0 (5275). Za vedoucí tým hrají M.Knap, M.Král, J.Čížek a R.Pácha. Nejvyšší nához zatím drží V.Holeček (SPLIŤÁK) s 210 body, nejvyšší průměr má M.Knap (NIC-MOCÁK) 168,8 a nejvyšší týmový nához tým udělali NIC MOC s 985 body. Radek Pácha/ZdS

Mladí judisté opět úspěšní
V půli listopadu se konal v Teplicích Sametový turnaj v judu pro kategorii žáků a mláďat. Z našeho oddílu startovalo šest závodníků a nejvíce se dařilo Marii Dítětové, Markétě Bacharové, Ondřeji Hulánovi a Jakubovi Jančovi. Kubovi se sice hned první zápas nevydařil, ale nakonec mezi 17 závodníky skončil na pěkném 5. místě. Lépe si vedl Ondra, který se probojoval až do semifinále, ale tam se mu nepodařilo vyhrát a skončil 4. Skvělý výkon předvedla Markétka Bacharová. Ta svedla celkem čtyři zápasy, z kterých jí nevyšel pouze jeden, a proto si zaslouženě odvezla stříbrnou medaili. Neúspěšnější byla opět Maruška Dítětová, která ve svých čtyřech bojích nenašla přemožitelku a všechny ukončila krásnými ipony. Závodníci i trenéři děkují rodičům a sponzorům, zejména firmě Interdata, za pomoc při závodech. Petra Dostálová/ZdS