Hranice s Německem se zatím zavírat nebudou

Hranice s Německem se zatím zavírat nebudou

23. 9. 2020 - +DiS. Tomáš Secký
Ve středu 23. září 2020 po poledni proběhla videokonference Ústeckého kraje s pověřenými obcemi. Hejtman Bubeníček, náměstek hejtmana Klika a vedoucí Odboru krizového řízení Kucr seznámili účastníky s novými informacemi v rámci boje s COVID-19.

Jednou z nejdůležitějších zpráv byla informace o opatřeních na státních hranicích. Na společném jednání zástupců Ústeckého, Karlovarského kraje a jejich partnerů ze Saska a Bavorska bylo domluveno, že dokud nebude celá Česká republika v tzv. červeném semaforu, nedojde k uzavření státních hranic, ani k žádným dalším omezením. Tato dohoda se bude aktualizovat každý týden v úterý. Informace z tohoto jednání pak budou obcím předány formou videokonference každou středu.

Pověřené obce budou nově také každé ráno dostávat informace z Ústředního krizového štábu. Naopak se očekává, že pověřené obce budou předávat na krizové pracoviště Ústeckého kraje aktuální informace o uzavíraných základních a mateřských školách, kde jsou zřizovatelé obce. Stejná situace je i u soukromých a městských nemocnic, které by se měly připravit na možný příjem pacientů s mírným průběhem COVID-19.

Mimo tato opatření proběhne v pátek 25. září 2020 zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje, která se bude zabývat především oblastí nemocnic a školství. Jako při jarní pandemii je připraveno zhruba 320 studentů, kteří jsou ochotni v současné situaci ve zdravotnictví pomoci.

Ústecký kraj je připraven pomoci i ústavům sociální péče a sociálním službám v rámci kraje, přičemž ale zdůrazňuje, že o ochranné a hygienické prostředky je povinen zajistit jejich zřizovatel.