Fotbalisté potěšili hendikepované děti v MŠ Čtyřlístek

Fotbalisté potěšili hendikepované děti v MŠ Čtyřlístek

24. 11. 2022 - Tomáš Secký, DiS.
Druholigový klub potěšil svou návštěvou mateřskou školu Čtyřlístek. Hráči „A“ týmu mezi sebou každoročně vybírají finanční hotovost, kterou škola následně využívá k nákupu didaktických pomůcek a hraček.

Za dětmi do mateřské školy Čtyřlístek zavítali v úterý 22. listopadu fotbalisté druholigového FK Varnsdorf. Tradiční setkání s hendikepovanými dětmi vykouzlilo všem přítomným úsměv na tváři. Děti nejprve přivítaly fotbalisty pěkným představením s řadou písniček a básniček. K nim se následně přidali i samotní hráči.

Po představení bylo pro hosty připraveno drobné pohoštění, po kterém následovalo předání dárků v podobě didaktických pomůcek a hraček. „Kromě dvou klasických tříd máme i čtyři speciální. Dvě pro děti s autismem, jednu pro děti se závažnými vadami řeči a jednu třídu pro děti s více vadami. Dohromady jde o třicet dětí. Jsem moc ráda, že tady máme fotbalisty s dobrým srdcem a že nám takhle pomáhají. Je to od nich moc hezké, mockrát děkujeme,“ řekla ředitelka mateřské školy Veronika Strolená.

„Je to zhruba osm let, co se snažíme školku vždycky před Vánoci podpořit. Tahle návštěva se mnou vždycky zahýbe. Mám radost, že děti mají radost. Obdiv si ale zaslouží učitelky, které se o děti krásně starají. Věřím, že naše tradice bude pokračovat,“ dodal Kristián Zbrožek, hráč FK Varnsdorf.

Fotogalerie