Do Hrádku a jeho okolí jdou další miliony, vyhlídka zůstane pro turisty v letošní sezóně uzavřena

Do Hrádku a jeho okolí jdou další miliony, vyhlídka zůstane pro turisty v letošní sezóně uzavřena

16. 5. 2022 - Tomáš Secký, DiS.
S rozsáhlou rekonstrukcí vyhlídky Hrádek začal Varnsdorf před rokem a půl. Od té doby se podařilo proměnit nevyužité prostory na restauraci s nejmodernějším gastro provozem na trhu. Nyní se pracuje venku.

Kromě moderní kuchyně s restaurací jsou v objektu také nová sociální zařízení a plynová kotelna. „Tahle investice nás stála téměř 30 milionů korun z městského rozpočtu,“ přibližuje starosta města Roland Solloch investici v minulém roce. V současné chvíli je interiér hotový, stavební práce ale neustaly. Město pokračuje v další etapě rekonstrukce vyhlídky Hrádek a jeho okolí. Pracuje se na venkovní terase pro restauraci.

„Poslední měsíce se pracuje na obnovení venkovní terasy, na kterou bude přístup přímo z prostor restaurace. S tím jsou ale spojeny nutné demoliční a následně betonářské práce na klenbových konstrukcích a pilířích. Ty se musely pořádně vyztužit, starý beton odsekat a vylít nový. Terasa bude sloužit návštěvníkům především v letních měsících,“ doplňuje Solloch. Areál Hrádku je v tuto chvíli jedno velké staveniště, město proto z bezpečnostních důvodů pro lidi nemohlo otevřít vyhlídkovou věž ani hotovou restauraci. Turistům se tak nejspíš otevře až příští sezónu.

„Je nám jasné, že k vyhlídce musí být také pořádný přístup. Chtěli jsme se zaměřit také na vzhled okolí. V těchto dnech se dokončuje projektová dokumentace, která je zaměřena na úpravy venkovních prostor, mělo by dojít k obnovení teras, opravě vstupního schodiště a výsadbě zeleně,“ prozrazuje starosta města další plány na nadcházející měsíce. S úpravou okolí se zároveň bude dělat nová příjezdová asfaltová cesta včetně osvětlení a semaforů. Město bude v nejbližší době vypisovat výběrová řízení na zhotovitele, počítá se s investicí řádově milionů korun. Revitalizací by měla projít také plocha pod Hrádkem pro parkování automobilů.

Fotogalerie