Druzí na republikovém finále

15. 4. 2013 - Jan Louka, DiS.
Úspěch sportovních gymnastů ze ZŠ náměstí E. Beneše.

Finále jak má být a vše na úrovni. Dějiště Tipsport Aréna Liberec, slavnostní nástup, státní hymna, krátké a stručné proslovy. To jistě zanechalo na účastníky hluboký dojem na celý život. Vlastní závod je samozřejmě ovlivněn nervozitou závodníků a subjektivním rozhodováním. I když delegovaní rozhodčí měli kvalifikaci, někteří i mezinárodní zkušenosti, náhled na úroveň cvičení se někdy neshoduje s mým hodnocením. Ale tak to u těchto sportů je.
Důležité je, že kluci za ZŠ náměstí bojovali, jak mohli. Po akrobacii jsme byli druzí za Gymnáziem z Bučovic se skvělým závodníkem Sokola Brno (nejlepší gymnastický oddíl v ČR). Tady jsme získali náskok 0,3 bodu na výbornou školu z Opavy, několikanásobného vítěze soutěže. Pak přišel přeskok. Na Bučovice jsme dále ztratili, ale na Opavu získali dalších 1,6 bodu. To jsem už předpokládal, že konečné druhé místo bude naše. Na hrazdu jsme nastupovali jako první a z našich nejlepší „hrazdař“ J. Zima. Za stejnou sestavu i provedení jako na kraji obdržel pouhých 8,00, zatímco tam 9,75. Ani další naši cvičenci nebyli ohodnoceni podle představ. Opava zacvičila na hrazdě lépe, a tak jsme čekali na konečné výsledky. Dopadlo to dobře. Druhé místo jsme uhájili o pouhých 0,05 bodu! Kluci byli spokojeni a mně spadl kámen ze srdce. ZŠ náměstí Varnsdorf je ve starších žácích na 2. místě v ČR. Na vítězství zatím nebylo. Snad příští rok. Poděkování patří klukům za bojovnost a výkony (jmenovitě Jiří Novák, Jan Zima, Jakub Vašut a Petr Schilling).