Úspěchy jsou během na dlouhou trať

26. 9. 2011 - Jan Louka, DiS.
Žákovská družstva FAŠV měla na programu další duely České ligy.

Na Dukle Praha prohrál tým U15 5:1 (2:1), když domácí byli produktivnější v zakončení šancí a jediný úspěch hostů zaznamenal Česenek. Družstvo U14 na Dukle neuspělo 6:0 (3:0), přesto herně nezklamalo. Do Kotliny pak přijela Admira Praha. Zahozené šance a skvělí brankaři měli zásluhu na poločase 0:0 v duelu týmů U15. Brzy po změně stran však domácí inkasovali, fotbalovost i vůle bojovat opadla a jen brankař Ticháček skvělými zákroky držel naděje na případnou remízu. Tu zhatil gól na 0:2 tři minuty před koncem. V souboji U14 zvítězila Admira těsně 1:2, na konečný stav upravoval Stárek. Trenéry těchto týmů jsou Martin Hamada a Karel Pešek.

V Teplicích-Bystřanech hrály FAŠV U13 a FAŠV U12. „Třináctka“ v lize prvně zklamala po celkovém skóre čtyř utkání 21:4 (4:3, 5:1, 6:0, 6:0). Na lepší dílčí výsledek bylo jen v prvním zápase. Branky dali Kramer, Polák, Lisý a Marko. „Dvanáctka“ dopadla daleko lépe. Celkový výsledek 4:3 (2:1,1:2, 0:0, 0:1) mohl být klidně i opačný, škoda. Góly Mládek 2 a Svačina. Také mladší žáci U13 a U12 hostili Admiru Praha. Ta si odvezla výhry 3:11 (0:3, 0:6, 1:2, 2:0), góly Kramer 2, Polák a dále 1:11 (1:1, 0:3, 0:3, 0:4), trefi l se Šindelář. Příčinou porážky u třináctiletých byly chyby brankaře a touha poprat se o výhru, u dvanáctiletých pak neproměněné šance spolu s komplikovaným zakončením. Trenérsky u U13 a U12 působí P. Hradiský, Z. Just, Z. Heinzel a P. Lisý.

Svoje soutěže již rozehrály také přípravky fotbalové akademie. Starší v krajském přeboru Libereckého kraje a mladší v okresní soutěži OFS Česká Lípa. Výsledky a podrobná hodnocení zápasů jsou uvedeny na www.fasv.cz