Tour de Zeleňák stále táhne

26. 9. 2011 - Jan Louka, DiS.
Na kopcovité trase o délce 56 km se jel letos již po 27. stále přitažlivější a prestižnější silniční závod Tour de Zeleňák.

Ten letos v absolutním pořadí ovládli cyklisté Kooperativy Jablonec nad Nisou (první a třetí na „bedně“, další dva do šestého místa). Vítěz Lukáš Sáblík zdolal trať za 1:14:00 hod. Varnsdorfský Tomáš Podrazil skončil čtvrtý v čase 1:15:47 hod. Špatné výsledky si nepřipsali ani ostatní známí cyklisté z našeho města či někteří další z regionu - viz výsledky dle kategorií.
Ženy do 39: 1. I. Loubková 1:22:30, 6. K. Marková 1:34:47;
Ž do 49: 5. L. Mašková 1:57:36, 6. H. Hulánová 2:03:07;
Ž do 59: 3. B. Michalinová 2:00:40;

Muži do 29: 3. T. Podrazil 1:15:47, 4. M. Malík 1:15:48, 6. J. Kalivoda 1:15:49;
M do 39: 2. J. Novota 1:15:50;
M do 49: 13. J. Mádl 1:18:33; M do 59: 4. M. Spurný 1:18:34, 13. J. Macan 1:25:44;
M do 99: 10. H. Michel 1:33:52, 12. J. Podlešák 1:37:59.

A ještě jedna cyklistická informace. Na 14. podniku Cyklomaraton Tour 2011, kterým byl závod Okoloprahy na trati 50 km dojel Jan Strož na třetím místě se ztrátou necelých čtyř vteřin na vítěze a svého stájového kolegu Václava Ježka (Alpine Pro Author team). Startovalo 350 cyklistů a v cíli jich bylo klasifi kováno 252. Po závodě Okolobudějc, kde byl Strož 4., to je pro varnsdorfského další úspěch a tučný bodový zisk do souhrnného pořadí Cyklomaraton Tour.