Suverénní výsledky Strože a Malíka

24. 9. 2012 - Jan Louka, DiS.
Přes léto pokračovala žeň skvělých výsledků předních varnsdorfských cyklistů.

V červenci a srpnu se jelo několik závodů seriálu Kolo pro život (KPŽ). Na těch, kterých se zúčastnil, potvrzoval své kvality Jan Strož. Ve své kategorii M19-29 stál čtyřikrát na nejvyšším stupni vítězů! Bylo to na závodech Praha - Karlštejn Tour České spořitelny (50 km, celkově 8.), Ještěd Tour Kooperativy (56 km, celkově 4.), Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto (50 km, celkově 10.) a Manitou Železné hory České spořitelny (60 km, celkově 4.). Ještěd Tour a Karlovarský AM jel i Jan Novota, kde v kategorií M30-39 zaznamenal 2. a 1. místo (17. a 15. celkově). Jan Strož je v průběžném pořadí stále na vedoucí pozici své kategorie a šestý celkově. Do konce seriálu zbývá odjet dva závody

Jan Strož jako vítěz a Michal Malík na třetím místě se sešli na stupnich výtězů
závodů KOLO PRO ŽIVOT v červnu ve Vrchlabí.

Český pohár v XC dokončil svůj program třemi závody. Michal Malík (kategorie Expert - 19 a více let) vyhrál nejen v Aši, ale i na MČR v Peci pod Sněžkou a celkové prvenství potvrdil v Koutech. V sedmi závodech seriálu byl šestkrát první a jen jednou druhý. V juniorech (17-18 let) skončil Jiří Švorc v Aši jako 27. a v Koutech na 21. místě. Odjel čtyři závody a ve své kategorii skončil 28. celkově.