Peklo severu svědčilo J. Novotovi a M. Spurnému

12. 10. 2012 - Jan Louka, DiS.
Závěrečným čtvrtým závodem Pekla severu 2012 byla horská MTB časovka na Jedlovou na trati 3,2 km s převýšením 251 metrů. Cyklisté z Varnsdorfu zde jen už potvrdili své předchozí dobré výsledky, což jim přineslo přední umístění i v celkové klasifikaci seriálu.

V kategorii mužů v ní z varnsdorfských cyklistů startoval jen J. Kalivoda a dojel si pro sedmé místo. Celkově v seriálu mezi muži zvítězil J. Matoušek (Příchovice), T. Podrazil skončil třetí, J. Švorc devátý a J. Kalivoda desátý. Varnsdorfští borci ale odjeli jen dva závody.
Ve veteránech I přijel na vrchol Jedlové jako třetí J. Novota, šestý byl A. Vohanka a osmý J. Švorc. V konečném pořadí dominoval vítěz tří závodů J. Novota před H. Schwarzem (Rumburk). Dvě bodování v seriálu stačila A. Vohankovi na deváté místo.
Mezi veterány II zvítězil M. Marczi, čtvrté místo bral H. Michel a páté J. Kroupa. Tuto kategorii vyhrál U. Mosig (Sebnitzer RV) před J. Kroupou. Pátý skončil M. Marczi (jel dva závody) a sedmý V. Šimonek.
Také ve veteránech III patřilo prvenství varnsdorfskému borci. Nebyl jím nikdo jiný než M. Spurný. Na šestém a sedmém pořadí dojeli P. Spurný a J. Juda. Tuto kategorii celkem s převahou vyhrál M. Spurný. Ze čtyř závodů vyhrál tři. Body za umístění v časovce na Jedlovou stačily P. Spurnému na konečné desáté pořadí.
Pro celkově nejrychlejšího závodníka na trase na Jedlovou, který by překonal pět let starý traťový rekord 10:53 min. Jiřího Podrazila, byla připravena finanční prémie ve výši 1.000 Kč. Za nový rekordní čas 10:51 ji získal J. Matoušek.