Hrálo se o Přeborníka Varnsdorfu 2012

10. 10. 2012 - Jiří Sucharda
Jedním z letošních posledních tenisových turnajů, který se konal na varnsdorfských kurtech, byl ten tradiční o Přeborníka Varnsdorfu.

Zúčastnilo se jej 16 zástupců mužského a  8 zástupců ženského pohlaví. Poprvé se tak hrála samostatně i ženská část turnaje, což daleko široko není k zaznamenání. Hrálo se tedy pět kategorií: hlavní turnaj - singl muži, dále debl muži, singl muži útěcha, debl ženy a mix. Šest dvorců bylo po celý den turnaje plně obsazených. Pořadatele potěšila účast tzv. příchozích - nečlenů oddílu, tedy občanů města.

Schylovalo se, či došlo k mnoha překvapením. Honza Fischer, hráč áčka, nyní hostující v Děčíně, prohrával se Zdenkem Barboríkem v prvním kole 4:2 ve zkrácené hře rozhodujícího setu. Nakonec však vyhrál a postoupil dále. David Lank porazil Ondru Zavadského 6:3, který je také hráč áčka, avšak na tréninky nemá díky zaměstnání čas. Ve finále singla se utkal Honza Fischer s Mirkem Hájkem. Ten prošel do finále bez větších problémů. Favorit se nadřel na vítězství 9:7, protože Mirek mu nedal nic zadarmo a  bojoval. Závoďák je však závoďák. Debla vyhrála dvojice Fischer - Hájek, která deklasovala duo Hambálek - Suchomel 6:1. Vypadalo to na kanára na cestu, nakonec ale vítěz zvolil fair-play a poražení uhráli gam. Útěchu mužů vyhrál Franta Korecký, poraženým byl Zdenek Barborík, a to 9:5. Franta se po letech vrátil a  válí. V semifinále ho však zle potrápil Hambálek. Dámský debl proběhl tabulkově každý s každým. Vítězem je dvojice Slavíková-Lukešová, která neprohrála ani jeden zápas. Singla děvčata nehrála a mix ovládlo duo Suchomel-Slavíková a také poměrně suverénně.

Pořadatelé děkují všem účastníkům, sponzorům i těm, co se celý den o sportovce starali, a také starostovi města Varnsdorf Martinu Loukovi za velmi milou návštěvu našeho turnaje. Takže shrnuto - letošními tenisovými hvězdami a přeborníky Varnsdorfu jsou Honza Fischer a  Renča Slavíková, oba mají dva tituly.