Cyklokrosový seriál vyvrcholil

15. 12. 2011 - Jan Louka, DiS.
Jak již bylo uvedeno v jednom z předchozích čísel HS, Michal Malík dostál na závodě TOI TOI CUP 2011-2012 v Lounech svému předsevzetí a podařilo se mu dojet v první dvacítce.

Dějištěm šestého podniku seriálu byly Holé Vrchy. Michal zde podobné umístění nezopakoval, v cíli byl klasifikován pětadvacátý a bral za to do průběžného hodnocení šest bodů. Tomáš Podrazil dokončil závod o čtyři místa níže, což ještě stačilo na drobný bodový zisk. Uplynulé tři závody TOI TOI CUPu vyhrál německý cyklokrosař Christoph Pfingsten a vyneslo jej to do čela klasifikace před V. Kyzivátem. M. Malíkovi patřilo dvacáté šesté pořadí mezi téměř šedesátkou bodovaných jezdců.
Předposlední závod seriálu pro Elite+U23 v Kolíně přinesl Michalovi opět umístění v první dvacítce (17.), T. Podrazil dojel na bodované 23. pozici. Nyní už čeká MČR 7. ledna 2012 v Uníčově.
Ještě pár posledních informací o závodění v zahraničí slovy Michala: „Začátkem prosince jsem se na silně rozblácené trati v Lucembursku umístil v soutěži kategorie C2 na 13. pozici. Tím jsem snad prolomil sérii nepodařených závodů po spokojenosti v Lounech. Ve zkratce je uvádím. Praha Řepy: zlomený rám, Kutná Hora a Jabkenice: strhnutá galuska. Snad jsem si tedy už smůlu vybral.“