Cyklistické seriály před závěrem

7. 9. 2011 - Jan Louka, DiS.
Pravidelné závody různých cyklistických seriálů budou mít v blízkých víkendech svá závěrečná dějství.

Pravidelné závody různých cyklistických seriálů budou mít v blízkých víkendech svá závěrečná dějství. Níže jsou uvedeny výsledky těch posledních.

Český pohár XC MTB pokračoval pátým závodem, kterým bylo MČR v Teplicích. V kategorii Expert si na něm M. Malík vybojoval čtvrté místo, když na třetí mu chybělo necelých třicet vteřin. J. Kalivoda dokončil závod na sedmnácté pozici. Vyhrál P. Adel z Hlinska, který odjel první závod seriálu a hned vítězně. Vedoucí jezdec poháru M. Kohoutek byl druhý se ztrátou dvaceti vteřin. V průběžném pořadí před posledním závodem v Bedřichově 17. září patří M. Malíkovi stále třetí příčka, J. Kalivoda si polepšil o jedno místo a je šestý.

Seriál Kolo pro život, v němž startuje v kategorii M19-29 J. Strož, má za sebou další závody. Na Lipno Tour dojel jako 7., na závodě Praha - Karlštejn Tour až 27., na Ještěd Tour se mu dařilo daleko lépe, byla z toho 4. pozice a na 5. přijel ještě M. Malík. Karlovarský AM bikemaraton přinesl poté J. Strožovi 12. místo. Závod Manitou Železné hory mu v závěru srpna přinesl podobný výsledek, dojel tam jako 14. V průběžné klasifikaci své kategorie si malinko pohoršil a po uvedených výsledcích klesl ze čtvrté příčky klesl sedmou.

Třetím závodem Pekla severu 2011 byl Fofr Cup - malý Lužický cyklomaraton v Prysku s délkou trasy 32 km. V kategorii Junioři+muži zaostal T. Podrazil za vítězem T. Bartákem o pouhou vteřinu, J. Kalivoda byl pátý a J. Švorc šestý. Ve veteránech I dojel druhý J. Novota a na začátku druhé desítky se umístili A. Vohanka a J. Novák. Ve veteránech II patřilo šesté pořadí J. Dužárovi, osmé J. Mádlovi a desáté M. Vohnoutovi. Také ve veteránech III si připsal druhou pozici varnsdorfský cyklista, byl jim M. Spurný. Na šesté byl klasifikován J. Pospíchal a na desáté P. Retych. Před poslední akcí Pekla severu, kterou je Horská MTB časovka Jedlová dne 17. září, si v průběžném pořadí svých kategorií nejlépe vedou J. Novota, který je první a M. Spurný, tomu patří druhá pozice.

V rámci Světového poháru se v Novém Městě na Moravě jel i Český pohár v maratonu. Na trati dlouhé 80 km si v kategorii M30 vybojoval J. Švorc jedenácté místo a J. Mádl v M40 desáté. Celkem závod dokončilo 284 cyklistů všech kategorií ze 340 startujících.