Bronz z atletického MČR pro Terezu

21. 9. 2011 - Jan Louka, DiS.
Ve dnech 3. - 4. září 2011 proběhlo atletické MČR žactva v Novém Městě nad Metují.

Uvedený víkend byl žhavý nejen programem a konkurencí, ale také teplotou i pro dvě varnsdorfské atletky, které splňovaly letošními kvalitními výkonu nároky pořadatele, takže technickým delegátem byla potvrzena jejich účast na mistrovství.

Pro 3000 m chůze se kvalifikovala Tereza Sladkovská, pro sprint na 60 a 150 m Markéta Váňová. Ta se tentokrát neprosadila již v rozbězích, kde zaostala nejen za svými letošními maximy, ale i za nejlepšími časy roku minulého. Disciplína 3000 m závodní chůze bylo nejen pro Terezu, ale i pro všechny ostatní účastnice nejdelší žákovské trati velkou zkouškou vůle. Nás velmi těší, že naše atletka v této zkoušce obstála a do své sbírky si přivezla bronzovou medaili za třetí místo. Protože závod byl obsazen kompletní špičkou z průběžné statistiky výkonů tohoto roku, nelze umístění naší závodkyně zlehčovat, byť její čas byl o dost horší než osobní maximum. V minutovém a vteřinovém vyjádření na tom byly všechny její soupeřky stejně.