Běh na Jedlovou otevřel závody Českého poháru

5. 5. 2014 - Jan Louka, DiS.
Memoriál Milana Krupky a XVIII. cena Tolštejnského panství v náročném terénu kolem Jedlové hory letos 12. dubna opět přilákaly milovníky vrchařských závodů.

Tradiční dubnový běh otevřel již 29. ročník série MARATONSTAV Českého poháru v běhu do vrchu 2014. Šestikilometrovou trať (tentokrát naštěstí bez sněhu) s převýšením 340 metrů se rozhodlo pokořit 72 závodníků. V  ženské kategorii se na nejvyšší pozici umístila I. Milesová (PSK Olymp Praha, ženy B) v čase 31:19 min., druhá byla M. Stránská (ISCAREX Česká Třebová, juniorky) za 32:05 a třetí B. Paulů (Maratonstav Úpice, ženy D) s časem 33:49 min. V celkovém pořadí mužů zvítězil R. Berka (Kozákov, muži A) za výkon 25:40 min. před S. Vošvrdou (AC Mladá Boleslav, junioři) s časem 25:54 a třetí místo patří M. Horáčkovi (ISCAREX Česká Třebová, muži A) za čas 26:02 min.
Navazující nedělní závod CHŘIBSKÁ – STUDENEC v délce 6,1 km s převýšením 397 m ovládla mezi ženami nejlépe juniorka M. Stránská (ISCAREX) za 31:18 min, v mužích si pak první místo vybojoval M. Horáček (oba ISCAREX Česká Třebová) za čas 26:51 min.
Poděkování sponzorům: DENSO s.r.o., TP Consulting s.r.o., SATES s.r.o., PETR HALAS, Pivovar KOCOUR Varnsdorf s.r.o., IC Jiřetín pod Jedlovou, IC Varnsdorf, MĚSTO RUMBURK, RESTAURACE/HOTEL JEDLOVÁ HORA, SPORTOVNÍ AREÁL JEDLOVÁ, Cukrárna MERLIN (Jiřetín pod Jedlovou), JOSEF A ZUZANA KUČEROVI, TJ Slovan Jiřetín pod Jedlovou. Děkujeme všem dobrovolníkům a  zúčastněným, kteří svým nasazením přispěli k úspěšnému uskutečnění celého závodu. Vážíme si podpory, kterou nám dáváte při této vzpomínkové akci. Těšíme se na další ročník!