Městské divadlo Varnsdorf

Adresa
Partyzánů 1442
Varnsdorf
40747
Telefon
412 372 568
Kontaktní osoba
Martin Musílek

Přehled akcí - od 2. 12. 2023 do 2. 1. 2024

3. 12. 2023 15:00 – 18:30
O první adventní neděli proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Akce se koná na nám. E. Beneše.
5. 12. 2023 19:00 – 21:30
Ve velkém sále divadla

Vila na Kampě – U Sovových mlýnů 501/7, zdánlivý ostrov svobody v poryvech dějin. Dříve Dobrovského, dnes Werichova vila. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěhoval „černý anděl poezie“ Vladimír Holan. Dvacet let společného soužití Hamleta a Falstaffa. Příliš slov k živým i mlčení s přízraky. Bujaré večírky i nejniternější modlitby. Tři kolmé metry, to byla tehdy vzdálenost z jednoho pólu české kultury na druhý.

Obsazení:  Miroslav Hanuš, Luboš Veselý, Matěj Anděl, Andrea Buršová, Bohdana Pavlíková, Denisa Barešová, Jan Grundman, Jan Mansfeld

Uvádí Švandovo divadlo na Smíchově.

Přeložené představení ze sezóny 2022-2023, neplatí pro předplatitele sezóny 2023-2024, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Vstupné: 350, 340 a 320 Kč, skupina A i volně
7. 12. 2023 19:00 – 21:30
Ve velkém sále divadla

V šesté třídě se naučil pár akordů na kytaru, hrál i na klavír, ale nebavily ho stupnice. Od patnácti do devatenácti napsal spoustu básní, ale všechny je časem vyhodil, prý aby mu nedělaly ostudu. Na divadelní prkna vstoupil v divadle Maringotka v roce 1971, první písničky složil někdy kolem roku 1969. Na popud Jaroslava Hutky se stal členem sdružení Šafrán. V témže roce založil s Jiřím Dědečkem a přáteli malou autorskou revuální scénu MARS, která vystupovala v divadle Rubín s kabaretními dramaty. Jako písničkář vyrážel po klubech sám, ale vystupoval třeba i s Danielem Fikejzem nebo Petrem Skoumalem… To bylo spíš pro mladší generaci, těm odrostlejším Jana Buriana netřeba představovat. Jeho zcela osobité písničkářství baví lidi už desetiletí a kdo ho někdy viděl na koncertě, nezapomene na jeho vemlouvavé pohledy vrhané do publika, na skvělé texty, brilantní postřehy a nenapodobitelný zpěv. Jan Burian vystoupí sám, jen s klavírem a tunou muziky a textů ve své hlavě.

Vstupné: 200 Kč
9. 12. 2023 20:00 – 22:00
Ve velkém sále divadla

Skupina Wohnout převlékla koncertní šňůru opět do akustického obleku a vyráží na unplugged tour. Kapela změnila aranže, přibrala na chvíli pátého člena, naučila se hrát na řadu nových nástrojů a láká na divadelní scénu.
Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá do českých měst, kde Wohnouti představí své písně v upravených akustických verzích. Hostem kapely je houslista Vojta Lavička.

Vstupné: 490 a 440 Kč

13. 12. 2023 19:00 – 21:00
Ve velkém sále divadla

Dokumentární performance s prvky vzdušné akrobacie. Pohádka pro dospělé o začarovaném kruhu, ze kterého je tak těžké vystoupit. Úzkost, panika a deprese jsou problémy, které se týkají stále více lidí. S úzkostí se někdy v životě potká 29% západní populace. Jak z kruhu ven? Takovou otázku si kladou všichni, co s těmito problémy zápasí a stejně tak tisíce psychoterapeutů po celém světě. Spotřeba psychofarmak za posledních 25 let vzrostla šestinásobně. Tohle už není společenské tabu, ale trend dnešní doby. Trend, který nechcete. Kruh představuje symbol léku, pilulky, kterou si berete každý den. A dále symbolické “motání se v kruhu” psychofarmak a terapií. Autorka projektu, akrobatka a cirkusová performerka Klára Hajdinová, přináší na jeviště svou vlastní bohatou zkušenost s tématem. Je na jevišti sama, tak jako mnozí jsou sami se svým problémem. Po představení následuje vedená debata s psychoterapeutem.

Vstupné: 250 Kč
17. 12. 2023 19:00 – 20:30
Ve velkém sále divadla

Dva držitelé ceny Thálie, hudební legenda a sólista Národního divadla v Praze zpívají muzikálové árie, hity Karla Svobody a světové evergreeny. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo za doprovodu hudebníků v čele s Unique Quartet muzikálového a vánočního gala 4 Tenoři. Veleúspěšná čtveřice se v roce 2020 dočkala i vydání, dnes již zlatého, alba u firmy Supraphon.

Marián VOJTKO
Držitel ceny Thálie, představitel titulních rolí muzikálů Fantom opery, Ples upírů, Dracula, Bídníci, Monte Cristo, Jekyll & Hyde nebo Baron Prášil. Účinkoval také v představeních Muž se železnou maskou, Kleopatra, Tři mušketýři, Aida nebo Krysař.

Michal BRAGAGNOLO
Sólista Národního divadla v Praze (La Traviata, Romeo a Julie, Z mrtvého domu, Billy Budd) a muzikálových inscenací Fantom opery, Ples upírů nebo Balada pro banditu.

Pavel VÍTEK
Vytvořil premiérové role v muzikálech Bídníci, Pomáda, Dracula, Fantom opery, Mamma Mia!, Noc na Karlštejně, Rebelové, Miss Saigon, Cikáni jdou do nebe, Angelika, Tři mušketýři nebo Ples upírů, za který byl nominován na cenu Thálie.

Jan KŘÍŽ
Dvojnásobný držitel ceny Thálie hostoval na německých scénách v titulní roli muzikálu Plesu upírů. V ČR účinkoval v inscenacích Rocky, Pomáda, Horečka sobotní noci, Noc na Karlštejně, Děti ráje, Zpívání v dešti, Mefisto, Robin Hood, Atlantida nebo Srdcový král.

Vstupné: 890, 790 a 690 Kč