ZRUŠENO !!!! Kulinářská degustace francouzských vín a pokrmů

27. 9. 2019 18:00 – 22:00

Milujete francouzská jídla a vína, nebo naopak byste rádi poznali jejich chuť, barvu, vůni? Zveme Vás na řízenou degustaci francouzských pokrmů a vín spojenou s přednáškou, kterou si pro zájemce připravila firma WINAM s.r.o.

Poznáte 6 tradičních jídel a vín z celé Francie. Rezervace a předprodej vstupenek v informačním centru Varnsdorf (omezený počet míst). Cena za osobu 490 Kč

DEGUSTAČNÍ MENU:

Champagne Brut Tradition - Amuse-bouche - Croquettes de Poisson

Jako aperitiv sklenička delikátního šampaňského s typickou jednohubkou ”amuse-bouche”- francouzským kulinářským smyslem pro detail, který naladí chuťové pohárky.

Muscadet Blanc - Valée de la Loire - Quiche Lorraine Traditionnelle

Specialita francouzské kuchyně - slaný koláč z křehkého těsta s vaječno-smetanovou náplní se šunkou v doprovodu typického bílého vína z údolí Loiry z odrůdy Muscadet.

Coulanges la Vineuse Blanc - Bourgogne Gougères

Svěží burgundské chardonnay s jemným citrusovým aroma a minerálními podtóny jako společník k burgundské specialitě ze sýra, která má dokonce svůj “Svaz labužníků s degustátorů”.

Cairanne Rouge - Côte du Rhône - Ratatouille Nîmoise

Známý zeleninový pokrm z oblasti středomoří, doprovázený regionálním elegantním červeným cuvée z odrůd Grenache, Mourvèdre a Syrah s vůní lékořice a tabáku.

Minervois Rouge - Languedoc - Les Petits Pâtés de Pézenas

Tradiční specialita Languedocu, která má svůj původ ve 13. století - masová směs v těstíčku, doprovázená sametovým cuvée ze známé apelace Minervois s tóny ovoce a griotky.

Bordeaux Blanc - Les canelés

Sladká tečka na závěr - drobný desert, pocházející z 18. století, který nesmí chybět na žádné z důležitých událostí v Bordeaux, doprovázený elegantním sladkým vínem z této oblasti.

Městská knihovna Varnsdorf
Otáhalova 1260
Varnsdorf
407 47
Telefon412372678
Kontaktní osobaIng. Ilona Martinovská