Varnsdorf se chce připojit k akci Piana na ulici

12.06.2017
Ilustrační obrázek
Město Varnsdorf by se rádo připojilo k více než padesáti městům v České republice, které mají na veřejném prostranství umístěna piana k libovolnému zahrání.

Nám nejblíže dostupné je Ústí nad Labem, ale abyste si mohli zahrát, čekala by vás dlouhá cesta. Projekt Piana na ulici se dostal do podvědomí lidí především díky videu s hrajícím policistou v Praze, které kolovalo po českém i zahraničním internetu.

Aby se projekt mohl realizovat v nejbližší možné době, potřebujeme vaší spolupráci. Proto dáváme výzvu mezi vás, občany a čtenáře Hlasu severu, jestli někdo nemáte na půdě, ve sklepě či jinde staré piano, které nepoužíváte a darovali byste ho na dobrou věc pro místní obyvatele, ale také turisty, kteří k nám zavítají. V případě, že byste chtěli pomoct, můžete se obrátit telefonicky na redakci Hlasu severu na číslo 417 545 162, e-mailem hs@varnsdorf.cz či osobně na MěÚ Varnsdorf v kanceláři Hlasu severu.

V plánu je umístit piano v blízkosti prostoru u věžičky, kde se mimo jiné koná řada městských akcí, jako je například adventní zpívání či Svatomartinská oslava. Hudební nástroj by měla chránit tzv. zamykatelná skříň, která se každé ráno odemkne a večer zamkne. Na piano by si mohl zahrát opravdu každý, bez rozdílu věku a muzikantských zkušeností. Budeme se těšit na vaší spolupráci s městem Varnsdorf.

Tomáš Secký