Fotbalová Amfora zakončila slavnosti, přijel Panenka i Dobiáš

19.06.2017
Ilustrační obrázek
Nádherné počasí přivítalo včera dopoledne návštěvníky třetího ročníku varnsdorfských slavností na Městském stadionu Kotlina.

 

V rámci třídenní městské veselice zároveň proběhla oslava 110 let kopané ve Varnsdorfu, jímž je město Varnsdorf hlavním partnerem již několik let.

Na místním fotbalovém stánku se utkaly osobnosti FK Varnsdorf a mnoho známých osobností z Amfory. Ochozy stadionu se začaly plnit půl hodiny před zápasem a každý očekával, kdo z významných fotbalistů, herců, komiků nakonec nastoupí. Na hřišti se předvedla žijící legenda Antonín Panenka, Karol Dobiáš. Nechyběl ani sportovní moderátor Václav Tittlebach, herec a komik v jedné osobě Milan Pitkin, dále Bičovský, Berger či Roman Skamene, pro kterého byl extra upraven trávník.

Slavnostní výkop předvedla zpěvačka Helena Vondráčková společně s hercem Josefem Dvořákem. Hlavním arbitrem byl Pavlín Jirků. Hned po úvodním hvizdu bylo vidět, že pan rozhodčí má zápas pod kontrolou a nebál se udělat několik žlutých karet. Utkání mělo svou šťávu, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a bavilo zhruba tisícovku přítomných diváků. I přes nadějný náskok Amfory skončilo divoké utkání smírně 5:5, když minutu před koncem srovnal střelou k tyči varnsdorfský Hemmer.

Hned po skončení utkání se na hřiště sneslo pět parašutistů. Mimo jiné se v rámci oslav konal mezinárodní turnaj žáků do třinácti let, přičemž přijely týmy jako AC Sparta Praha, FK Mladá Boleslav či FK Jablonec. Dopoledne všem přítomným hrála kapela Malvas. O závěr celého dne se postarala další místní kapela Semeno.

Letošní třetí ročník slavností je za námi a jsme nesmírně rádi, že jste u toho byli s námi. Doufáme, že jste si je užili při nejmenším stejně jako my.

Tomáš Secký; foto Jan Louka