Basketbaloví žáci ZŠ náměstí téměř pokořili Děčín

24. 3. 2014 - Jan Louka, DiS.
V úterý 11. března se konalo okresní kolo v košíkové chlapců kategorií IV (8.–9. ročník) a III (6.–7. ročník). A naši si vedli více než úspěšně.

Oba dva týmy skončily shodně na druhém místě, když vždy chyběl pověstný kousek a trochu štěstíčka. Na druhou stranu je nutné uznat, že vítězové byli vysoce favorizovanými a  ambiciózními celky. V obou hráli zástupci děčínských oddílů a vítězná škola ZŠ Komenského Děčín má statut basketbalové líhně.

Kategorie IV (8.–9. ročník):

ZŠ náměstí – ZŠ Máchova Děčín 26:2. Body: Vašut 10, Pasovský 8, Málek 6, Vuong 2. Naši na soupeře doslova vletěli a během pár minut vedli 10:0. I  přes snahu „Máchovky“, která se soustředí především na kopanou, skóre bylo neustále navyšováno.

ZŠ náměstí – ZŠ Komenského Děčín 10:14. Body: Pasovský 6, Vašut 4. Byť se kluci na soupeře připravovali, první poločas byl z naší strany slabší. Druhý poločas byl vyrovnaný nejen hrou, ale i bodově (6:6). Našich najednou bylo plné hřiště a soupeř si najednou nevěděl rady.  Na konci zápasu za stavu 10:12 jsme promarnili 3 šance na vstřelení koše a byl to soupeř, který v poslední minutě rozhodl. Nejhezčí zápas celého dne, na  obou stranách byly k vidění výborné týmové i individuální akce.

ZŠ náměstí – ZŠ Míru Boletice Děčín 22:6. Body: Málek a Vašut 8, Pasovský 6. Rozdíl mohl být i vyšší, ale k druhému místu stačilo našim klukům vítězství. Velká gratulace za celý turnaj všem klukům: Jakub Vašut, Radek Pasovský, Míra Málek, Lukáš Burda, Honza Křivohlavý, Zdeněk Žalský a Dan Vuong.

Kategorie III (6.–7. ročník):

ZŠ náměstí – ZŠ Míru Boletice Děčín 26:2. Body: Strnad 14, Vlk 10, Diviš 2. Kluci se na soupeři přímo vyřádili. Hráli jsme týmově, každý věděl, jaké je jeho místo a jeho úloha v družstvu.

ZŠ náměstí – ZŠ Máchova 3:0. Body: Vlk 2, Strnad 1. Těžký soupeř i utkání, které rozhodli kluci „baskeťáci“. Měli jsme více ze hry, více šancí, ale soupeř dobře bránil a i za pomoci nepískaných faulů udělal ze zápasu drama.

ZŠ náměstí – ZŠ Kamenická 9:7 Body: Vlk 7, Strnad 2. Šlo nám o postup do finále. Velký zápas Vládi Vlka, zahrál excelentně a  často bral vývoj zápasu do svých rukou. Dvakrát jej výborně dlouhým pasem našel David Strnad. Rozhodčí opět malinko „tlačili“ soupeře, ale v  závěru především bojovností a touhou po vítězství jsme postup urvali.

ZŠ náměstí – ZŠ Komenského Děčín 12:13. Body: Vlk 8, Nedošínský 3, Strnad 2. Velké finále, jehož úvod nám vůbec nevyšel. Soupeř šel rychle do  výrazného vedení. Díky dvěma průnikům Vládi a trojce Vojty jsme se dostali na dostřel soupeře. Přes náš závěrečný tlak jsme však ztratili balon. Zkušený soupeř nám jej již nepůjčil. Škoda, postup do kraje byl opravdu kousíček. Poděkování patří celému týmu, který odehrál turnaj v  pěti hráčích - Vláďa Vlk, David Strnad, Jindra Diviš, Láďa Nedomlel a  Vojta Nedošínský. Ostatní měli školní povinnosti – LVK, byli na  vyšetření nebo se prostě nedostavili.