Z dění v modelářském klubu

31. 10. 2014 - Jan Louka, DiS.
V září uspořádal LMK Varnsdorf z pověření SMČR (Svaz modelářů České republiky) zdárně mistrovství ČR v kategoriích volného letu F1G (motorové modely poháněné gumovým svazkem), F1H (volně létající kluzáky) a F1J (volně létající modely s pohonem spalovacím motorem).
Závodů se zúčastnilo 56 modelářů. Nejlepší umístění členů varnsdorfského LMK: v F1G Pavel Formánek 6. místo; v F1H Stanislav Rudinský 12. místo.
Mistrovství ČR nejmenších modelů pořádal v říjnu LMK Praha 4. V  kategorii H (házecí kluzáky) skončil Stanislav Rudinský na 2. místě a v  P30 bral 5. pořadí Pavel Formánek. Kategorii P30 junior vyhrál varnsdorfský Vojtěch Hofman, ale startujících bylo pouze pět, takže titul mistra ČR nezískal. Celkem se závodu zúčastnilo 52 soutěžících.
Poslední soutěží bylo 5. kolo Pražské ligy volných modelů, kde v kategorii H zvítězil Stanislav Rudinský a jen potvrdil, že patří k nejlepším v této kategorii.
LMK Varnsdorf připravuje výroční členskou schůzi modelářů na 21. listopad od 17.30 hod. v Domě dětí a mládeže (2. patro Městského centra kultury a vzdělávání), na kterou zve nejen všechny své členy, ale i zájemce o modelářské dění ve Šluknovském výběžku.
Následně proběhne 22. listopadu od 9.00 do 18.00 hod. na stejném místě v přízemí (spolková místnost) výstava plastikových modelů.