Švédové ve Varnsdorfu zvítězili

22. 9. 2014 - Jan Louka, DiS.
V předposlední přípravě před domácí soutěží Národní basketbalové ligy prohrál ve varnsdorfské sportovní hale BK Děčín v koncovce utkání se švédským mistrem 69:73.

Zápas měl v prvním poločase velmi podobný průběh jako středeční duel, v  němž Děčín vyhrál Děčína 85:76 (38:36). Ovšem ve třetí čtvrtině měli  tentokrát mírně navrch Kings, kteří pět minut před koncem vedli už o 9  bodů. Děčín zápas zdramatizoval a přivedl do vyrovnané koncovky, kde si však Södertälje výhru obhájilo. Skvělá příprava ukázala Válečníkům mezery ve hře, prověřila jejich odolnost a umění na obou polovinách hřiště. Södertälje hraje kvalitní vysokoprocentuální basketbal a bilance 1-1 je po dvojutkání spravedlivá pro obě družstva.

BK Děčín - Södertälje Kings 69:73 (17:28 41:36 49:54).

Velký dík patří Slovanu Varnsdorf, jenž se výborně zhostil organizace mezinárodního utkání.
Bouřlivá atmosféra (především v poslední části hry, kdy Děčín dotahoval), slušná divácká návštěva (300 diváků) a velká vstřícnost od všech podílejících se místních dává víru v další rozvoj vzájemné spolupráce.