Přebor města Varnsdorf ovládl Milan Deus

29. 9. 2014 - Jan Louka, DiS.
V sobotu 20. září 2014 se nevstávalo příjemně. Zatažená obloha, tenisové kurty podmáčené, plné kaluží – hrozilo zrušení či odložení turnaje.

Ovšem parta nadšenců se, tak jako obyčejně, rychle vypořádala s nepřízní počasí. Takže v 8.00 hod., kdy OPEN přebor tenisového oddílu Slovanu Varnsdorf začínal, bylo všech šest kurtů dokonale připraveno. Hráči byli rozlosováni do čtyř skupin, hrálo se do 6 gamů každý s každým, dále pavoukem až do finále, debly byly rozehrány před polednem. Během dne došlo k mnoha úsměvným situacím. Mimo jiné - při  souboji hráčů na  centrkurtu zvolal na podávajícího hráče ing. Fischer povzbudivou nabídku: "Milane, chceš jablíčko?“ Vše vygradovalo kolem 17.00 hod., kdy ve finále singlu proti sobě nastoupili Mirek Hájek a Milan Deus. Urputnější a mladší Milan Deus nakonec až v tie breaku zvítězil a byl krátce na to masírován. To aby nemusel do finále debla s parťákem Marcelem Mládkem proti zkušeným borcům Tomášovi Hetešovi a Alešovi Ondráčkovi nastoupit v křečích. I v tomto finále nebylo dlouho jasno o  vítězi, i když prvně jmenovaní měli stále navrch. Nakonec tvrdou hrou dorazili své soupeře a zaslouženě získali  vítězství ve čtyřhře a Milan Deus i ceněný "double“. Tleskali jim všichni zúčastnění, mezi nimi také tři hráčky i ing. Jan Fischer. Ten po slavnostním vyhodnocení turnaje, předání medailí, diplomů a drobných cen obdržel od výboru oddílu dárkový koš ke svým narozeninám a zároveň i jako ocenění jeho dlouholetého působení v tenisovém oddíle. Všem patří poděkování za účast a hráčské výkony, organizátorům za pěkně připravenou akci a obsluze klubovny za chutné občerstvení. Kdo nepřišel, zaváhal... Fota z turnaje najdete na: http://mikl50.rajce.idnes.cz