FK Varnsdorf v čele 2. ligy!

15. 10. 2014 - Jan Louka, DiS.
Fotbalové áčko dosáhlo dalšího mezníku, když po výhře nad Karvinou obsadil čelo Fotbalové národní ligy

Pořadí týmů Fotbalové národní ligy (FNL) před 10. Kolem, hraném o  posledním víkendu, dávalo možnost, že by se v tabulce čtvrtý FK Varnsdorf v případě plného domácího bodového zisku s Karvinou mohl dostat na čelo tabulky.

Jedna ze dvou podmínek byla splněná, neboť duel vedoucího Táborska s třetí Olomoucí je odložen na 28.10. Druhá byla ta, že druhý Žižkov musel prohrát v neděli dopoledne doma se Znojmem. A to se překvapivě stalo, takže varnsdorfský tým měl vše ve svých rukou či na svých kopačkách. Průběh první půle s Karvinou i přes územní převahu příliš nadějí nedával (stav 0:1), ovšem výkon hráčů FK mívá po poločasových přestávkách vzestupnou tendenci. A parádních gólů do branky soupeřů poblíž časomíry padá v posledních utkáních daleko více. Proti Karviné se o dvě postaral Jiří Janoušek (48., 90. min. + 2) a  jednu ze svých parádních střel z dálky zužitkoval v branku Radim Breite. Varnsdorf – Karviná 3:1 (0:1). Varnsdorf se dostal na čelo FNL! Exploze radosti hráčů i diváků z dalšího fotbalového mezníku hodného zapsání do kronik mohla nastat.