Opět skvělá umístění varnsdorfských cyklistů

13. 7. 2012 - Jan Louka, DiS.
Kolový sport je na všech výkonnostních úrovních v plné sezoně. K dispozici je tak mnoho výsledků a z řad cyklistů našeho města převážně více než dobrých.

Velikou cyklistickou akcí byl v červnu také MALEVIL CUP 2012. Jeho menší předehru obstaral Malevil Bike Sprint. Ten se stal kořistí Tomáše Podrazila, který o více jak sedm vteřin porazil Herby Schwarze. Na „nemistrovské“ trati s délkou 105 km skončil 46. Jiří Švorc (32. v Muži Hobby II 30-39 let), 78. Jan Mádl (12. mezi Muži Hobby III 40-49 let) a 103. Jiří Dužár (20. v Muži Hobby III 40-49 let). Trasu 65 km vyhrál Jan Strož a potvrdil svoji skvělou formu. Jako 9. dojel Jan Novota (2. v Muži Hobby II 30-39 let) a 89. byl Josef Kroupa (15. v Muži Hobby III 40-49 let). Na trati 40 km si zajistil 20. pozici Jirka Švorc (7. mezi Juniory 17-18 let).
Další závod seriálu KPŽ (Kolo pro život) Špindl Tour Škoda Auto ve Vrchlabí přinesl na 50 km trase znovu dva vynikající výsledky varnsdorfských borců v obrovské konkurenci více jak 500 závodících. Jan Strož dojel celkově 4. (1. v M19) a Michalu Malíkovi patřila 10. pozice (3. v téže kategorii). V červenci a srpnu se jede dalších 8 závodů seriálu, zbývající tři pak v měsíci září.
Peklo severu pokračovalo závodem Fofr Cup a zaznamenalo v kategorii Muži dominaci dvou výše uvedených cyklistů, kteří si zajistili ve stejném sledu první dvě místa. Na 3. dojel Jan Matoušek (Příchovice), 4. byl Tomáš Podrazil, dále 8. Jiří Švorc a 11. Marek Fatka. Veterány I vyhrál Jan Novota. Pro 6. pozici si dojel Aleš Vohanka, pro 22. Martin Vápeník a pro 30. Milan Hozák. Kategorii Veteráni 2 opanovali varnsdorfští ještě více. První dva stupně na bedně patřily Martinu Marczimu a Jiřímu Dužárovi. Jako 5. přijel Josef Kroupa, 8. Václav Šimonek a 10. Miroslav Vohnout. Ve Veteránech III bral 2. pozici Milan Spurný. Posledním závodem letošního „Pekla“ bude Horská MTB časovka na Jedlovou 22. září.